TŁO FABULARNE dla AsReal w DCS

Wszystko , co dotyczy 11 Wirtualnej Eskadry Lotnictwa Taktycznego
Edelmann
Posty: 37
Rejestracja: 02 paź 2019, 23:18

19 lut 2020, 17:27

Jako , że tło fabularne dodaje trochę kolorów do latania, dlatego trochę dla zabicia nadmiaru czasu urlopowego taka propozycja mi się urodziła.
Fabuła jak to zwykle u nas bywało z jednej strony fikcyjna, po to żeby dało się ją przypasować pod latanie, ale z drugiej strony nie aż tak , żeby jej w życie nie wprowadzić
  • Rok 2020
    Od kilku lat Gruzja dość mocno dążyła do członkostwa w strukturach NATO. Pomimo dość mocno zrujnowanej infrastruktury wojskowej, dość słabego wyposażenia aspiracje te w ogóle z biegiem czasu nie słabły. Pozostałości post sowieckiego uzbrojenia mocno przetrzebione po ostatniej wojnie z Rosją , resztki lotnictwa, dość mocno zniszczona struktura wojskowa niezbyt pasowały do jednego z państw członkowskich Paktu Północnoatlantyckiego. Ostatnie inwestycje a także związane z tym odkrycia geologiczne skutkujące rozbudową nowych pól naftowych oraz zwiększoną sprzedażą ropy naftowej znacząco zwiększały PKB tego niewielkiego kraju. W ten sposób gruziński rząd pozwolił sobie na przegłosowywanie ustaw mających na celu odbudowę silnej armii – zarówno na lądzie , morzu jak i w powietrzu. W przypadku tego niewielkiego kraju przynależność do NATO w świetle wydarzeń na przestrzeni ostatnich dekad mogłaby być tylko wartością dodaną. Sąsiedztwo Rosji jest od wielu lat dużym zagrożeniem. Zbrojna agresja sprzed ponad dekady pokazała jak szybko tak wielki kraj jest w stanie zmiażdżyć Gruzję. Ponadto ciągle nie rozwiązany problem z Osetią Południową która sympatyzuje z Rosją może w każdej chwili przerodzić się w sytuacją podobną do tej z Donbasu. Osetia Południowa to ostatnio bardzo niebezpieczny rejon , który swoim położeniem łatwo może rozdzielić Gruzję w połowie , zamknąć jest szlaki komunikacyjne, sparaliżować jej centralną cześć w jej niemalże najwęższej części. Pomimo wszelkich przeszkód obecność Gruzji w NATO jest tylko kwestią czasu. Już w tej chwili Gruzja zakupiła w niewielkich kosztach kilka systemów ziemia powietrze HAWK od USA. Obecnie amerykańscy delegowani na jej teren specjaliści wojskowi pomagają im w osiągnięciu pełnej gotowości na zbudowanych stanowiskach obrony przeciwlotniczej
    Od marca NATO – w tym najbardziej zagorzała w tym względzie Polska, wyraziło zgodę na stacjonowanie kontyngentu wojskowego na terenie Gruzji. Lotnictwo miało zabezpieczać jej obszar powietrzny uniemożliwiając naruszanie jego integralności . Jako pierwszą jednostką, która miała rozpocząć to zadanie została wyznaczona 11 WELT – polska eskadra wyposażona w F-16CM – niedawno kupione dla tego typu celów samoloty ( operacje NATO poza terenem RP ). Eskadra ma wykonywać zadania CAP, być gotowa do reagowania na zagrożenia ze strony wrogich sił lądowych naruszających bezpieczeństwo Gruzji jako przyszłego członka NATO. Eskadra będzie zadania te wykonywać korzystając z nowo odbudowanego lotniska w Kobuleti- wcześniej nazywanego lotniskiem Ozurgeti. Lotnisko spełnia bardzo podstawowe wymogi do operowania maszyn NATO, jednakże infrastruktura urządzona według wskazówek NATO -wskich pozwoliła na korzystanie z maszyn NATO.

W praktyce? - Piloci 11 WELT skierowani do Gruzji w niewielkim składzie - na początek 6 maszyn i 10 pilotów będą wykonywać opisane zadania , czyli CAP , AIR POLICING oraz być w stanie gotowości bojowej na potencjalne zagrożenia. Nie tylko problem Osetii ale i także zagrożenia z północy - pośrednio ze strony Abchazji, której dozbrajanie przez Federację Rosyjską znacząco wpływa negatywnie na bezpieczeństwo Gruzji.
Poza pełnieniem dyżurów bojowych ( podczas których de facto niejednokrotnie będzie można spojrzeć niemalże w oczy Rosyjskim pilotom myśliwców ) eskadra będzie utrzymywać działania pozwalające na utrzymanie gotowości bojowej w tym przeprowadzanie treningów.
Kolejna istotna rzecz to pomoc w szkoleniu siłom powietrznym Gruzji , które to szkoleni pozwoli im na pełnoprawny udział w działaniach i operacjach w strukturach NATO . Szczątkowe siły powietrzne Gruzji składające się w głównej mierze z samolotów szkolno-bojowych typu L-39 jak też śmigłowców Mi-24 , Mi-8 docelowo mają być rozwijane. Ale na ten czas szczegółów nie znamy. Gruzja pozowli nabywa sprzęt zachodni starszych generacji aby jakkolwiek zwiększyć swój słaby potencjał. ( jak choćby śmigłowce UH-1 ) czy nawet rozważa zakup myśliwców starszej generacji jak np F-5E.

Loty miałyby się odbywać jako AS REAL. Oprócz jak wiadomo obecnych na lotach maszyn F-16C z 11WELT dostępne do lotów będą L-39 ( Gruzja). Docelowo na miejsce ma dotrzeć polska eskadra działań specjalnych wyposażona w Mi-8.
Ponadto USA i FGRecja rozważają dołączenie do kontyngentu - USAF skierowałaby wówczas eskadrę A-10C , Grecja zaś element złożony z samolotów Mirage 2000.

Jeśli byłoby nawet życzenie polatać na Mig-21, KA-50, czy Su-27 ( z poszanowaniem założeń fabuły oczywiście ) , to też byłaby taka możliwość ( Rosja, Abchazja)

Póki co nie czekając na tłumy chętnych :lol: zacznę powoli przygotowywać się chyba do przebazowania na Kobuleti w Gruzji.

UWAGA!- DO ROZGRYWKI BĘDĄ POTRZEBNE MODY
LISTA:

VPC Airfield Equipment update:
https://virpil.com/en/news/58-vpc-airfi ... -dcs-world

Civil aircraft mod:
https://filehorst.de/folder.php?key=cPhLNCvx
i update na ich stronie : https://cam.em-key.de/category/allgemein/
Maverickdan
Posty: 6
Rejestracja: 02 paź 2019, 20:04

21 lut 2020, 10:00

Pomysł fabuły interesujacy, postawil bym jeszcze lotniskowiec z f-18 dla amerykanow. :D
Edelmann
Posty: 37
Rejestracja: 02 paź 2019, 23:18

21 lut 2020, 19:44

Rozkminiałem to, ale z tego co kojarz ę funkcjonuje jakiś prawny zakaz wkraczania przez NATO na wody M. Czarnego ( przejście przez Bosfor w ogóle)
Edelmann
Posty: 37
Rejestracja: 02 paź 2019, 23:18

24 lut 2020, 20:28

sorry za post za postem, ale jeszcze w odpowiedzi na post Mava .
Wydaje mi się, że grupa lotniskowca na Moprzu Czarnym nie będzie faktem niemożliwym, ale to w czasie, gdyby sytuacja rozwinęła się w dość nieciekawym kierunku ( na ostro- silne zagrożenie ze strony wiadomo czyjej) wówczas pewnie ONZ spróbuje coś przepchnąć. Nasza Fabuła Mav jest elastyczna - pod warunkiem że obudujemy ją w elastyczną "panierkę" :D
Pozdro i zapraszam do polatania w końcu
ODPOWIEDZ